Co musisz wiedzieć o dentystach i stomatologach

jednak zazwyczaj ból jest spowodowany przez dotarcie stanu zapalnego do tkanki miękkiej, która jest silnie unerwiona. Niestety ból zęba oznacza, że zbagatelizowaliśmy wcześniejsze znaki ostrzegawcze, np. próchnicę lub deminera

Co musisz wiedzieć o dentystach i stomatologach leczenie kanałowe jastrzębie

Co prowadzi do bólu zęba?

Ból zęba to poważny problem i oznacza, że dzieje się coś nie tak i to już od dłuższego czasu. Ząb może boleć na różny sposób i z różnej przyczyny, jednak zazwyczaj ból jest spowodowany przez dotarcie stanu zapalnego do tkanki miękkiej, która jest silnie unerwiona.

Niestety ból zęba oznacza, że zbagatelizowaliśmy wcześniejsze znaki ostrzegawcze, np. próchnicę lub demineralizowane szkliwo. Oznacza to, że wizyta u dentysty skończy się wypełnieniem lub leczeniem kanałowym, jeżeli nie będzie innej możliwości.


Uzębienie z Wikipedii

Uzębienie (łac. dentitio) - zespół wszystkich zębów występujących w jamie ustnej jednego osobnika. Cechy uzębienia są charakterystycznymi cechami taksonów, szczególnie istotnymi w paleozoologii przy badaniach materiału kopalnego.

Na uzębienie danego osobnika składa się łuk zębowy górny (arcus dentalis superior) i łuk zębowy dolny (arcus dentalis inferior).

U niektórych gatunków zęby są elementem dymorfizmu płciowegopotrzebny przypis. Układ zębów danego gatunku określa wzór zębowy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Uzębienie


Najczęstsze wady zębów

Stłoczenie ? zęby są stłoczone w wyniku zaburzenia stosunku wielkości lub ilości zębów do wielkości łuków zębowych
Szparowatość ? widoczne odstępy między zębami pojawiają się, gdy wielkość zębów jest mniejsza niż wielkość miejsca w łuku zębowym
Zatrzymany ząb ? to prawidłowo wykształcony ząb, który tkwi w łuku zębowym lub poza nim
Brak zawiązków zębowych ? po wypadnięciu zębów mlecznych, nie wyrastają zęby stałe, najczęściej dotyczy to ?dwójek? i ?piątek?.
Wstępnej oceny zgryzu może dokonać stomatolog u dziecka w wieku 2-3 lat (przy pełnym uzębieniu mlecznym). Konsultacje ortodontyczne zalecane są dzieciom w wieku 7-9 lat (pierwszy etap wymiany zębów mlecznych na stałe), a następnie w wieku 10-12 lat (ostatni etap wymiany zębów mlecznych na stałe). Leczenie wad zgryzu odbywa się za pomocą aparatów ortodontycznych: ruchomych lub stałych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ortodoncja



© 2019 http://nowaprawica.bydgoszcz.pl/