Dobre strony energii słonecznej. Krótko i na temat

bardzo gorąco i ilość energii słonecznej jest po prostu bardzo, ale to bardzo wysoka. Powstają one na przykład na terenach pustynnych pozbawionych roślinności i wysokich drzew. Pustynia w dodatku mocno się nagrzewa w ciągu dnia, a

Dobre strony energii słonecznej. Krótko i na temat montaż paneli fotowoltaicznych

Kilka słów o farmach fotowoltaicznych




Farmy fotowoltaiczne to stały element wielu krajów położonych w strefie klimatu zwrotnikowego czy podzwrotnikowego, gdzie jest bardzo gorąco i ilość energii słonecznej jest po prostu bardzo, ale to bardzo wysoka. Powstają one na przykład na terenach pustynnych pozbawionych roślinności i wysokich drzew. Pustynia w dodatku mocno się nagrzewa w ciągu dnia, a ilość promieni słonecznych jest ogromna. Farmy fotowoltaiczne potrafią mieć naprawdę ogromne powierzchnie i z lotu ptaka wyglądają wręcz kosmicznie. Takie ich ułożenie minimalizuje koszty produkcji i daje możliwość wyprodukowania tańszego prądu, który w dodatku będzie wytworzony w sposób ekologiczny bez wpływu na klimat.



Odnawialne źródła energii w kilku słowach


Turbiny wiatrowe, panele słoneczne, czy energia wytwarzana w inny ekologiczny sposób to przyszłość światowych gospodarek. Wieloletni rozwój przemysłowy krajów sprawił, że zaczęto pomijać jakże kluczową kwestię środowiska. Dzięki odnawialnym źródłom energii będzie można zatrzymać ten proces i sprawić, że planeta będzie pozbawiona aż tylu szkodliwych substancji. Co ciekawe technologia poszła tak do przodu, że stosowanie paneli słonecznych ma sens nawet w Skandynawii czy innych regionach, które nie kojarzą się zupełnie z energią odnawialną w postaci fotowoltaiki. Mamy też energię na wodę, co w połączeniu z geografią wielu regionów na świecie może dać świetne efekty w postaci czystej energii.



Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu). Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 ? 1,0 m?. Ogniwa te przede wszystkim są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń, np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika



© 2019 http://nowaprawica.bydgoszcz.pl/