W życiu codziennym różnice te są
Szczególna teoria względności Einsteina wprowadziła do fizyki nowe pojęcie czasu. Okazało się, że upływ czasu zależny jest od prędkości układu odniesienia, w którym się go mierzy. Jeżeli znajdujemy się na powierzchni Ziemi i mija nas przyjaciel w statku kosmicznym poruszającym się z prędkością zbliżoną do prędkości światła w próżni, wydaje nam się, że jego zegar chodzi wolniej od naszego (dylatacja czasu). W życiu codziennym różnice te są niemierzalne, jednak w przypadku układów poruszających z prędkościami zbliżonymi do prędkości światła w próżni różnica pomiaru jest już bardzo duża.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czas
Jak podkreśli szyk i klasę?
Jeśli chcemy stworzyć wizerunek z klasą, powinniśmy pomyśleć o zastosowaniu kilku rozwiązań. Jednym z nich jest oczywiście odpowiedni strój wraz z konkretnymi dodatkami, które podkreślą nasz szyk i klasę. Takimi dodatkami może być chociażby elegancki i gustowny zegarek. Nowoczesne mogą istotnie poprawić nasz ogólny wizerunek i aparycję. Wystarczy odwiedzić sklep z zegarkami, aby przekonać się, jak wiele możliwości mamy do wyboru. Zegarki można nosić zarówno na rękach, jak i na szyi, bądź jako element stroju, mogą mieć też różne kształty i uwzględniać różne motywy. Wybór jest naprawdę duży, dlatego nie warto ograniczać się w tym zakresie, tylko pomyśleć o tym, jaki zegarek chcielibyśmy mieć i taki znaleźć.
Błąd wskazań chronometru ? liczba sekund
Chronometry takie są umieszczane w drewnianych skrzynkach, a następnie zawiesza się je na specjalnym mocowaniu w pozycji poziomej, aby nie dochodziło do błędów pomiarowych. Błąd wskazań chronometru ? liczba sekund, o którą przyspiesza lub spóźnia się w czasie doby - nazywany jest dziennym ruchem lub chodem chronometru. Ustawiany jest najczęściej na czas Greenwich, a następnie nie przestawia się go na czas aktualny w miejscu położenia (czas strefowy), lecz różnice czasu z odpowiednim znakiem zapisuje się w dzienniku chronometru. Znajomość dokładnego czasu jest niezbędna przy stosowaniu astronawigacji.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chronometr