Kwestia mobilnych aplikacji - Wikipedia
Aplikacja mobilna (ang. mobile software / mobile application) ? ogólna nazwa dla oprogramowania działającego na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania.
Kiedyś aplikacje były pisane w technologii Java ME, ale obecnie używa się raczej Javy na platformę Android, Objective-C na iOS i C# na platformę Windows Phone. Przykładem zastosowania aplikacji mobilnych jest tzw. ?bankowość mobilna?, która ułatwia klientom dostęp do konta bankowego z możliwością dokonywania operacji bankowych
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_mobilna
Czy programy indywidualne nie mają ograniczeń w funkcjonalności?
Jakie funkcjonalności może mieć program tworzony na indywidualne zamówienie klienta? Tak na prawdę każdą dostępną w momencie zamawiania. Jedynym limitem są koszty związane z utworzeniem takiego programu, bo jak wiadomo im więcej nowoczesnych technologii użytych w projekcie tym wyższy koszt.
Odnośnie funkcjonalności trzeba pamiętać o pewnych ograniczeniach, np. wybranej platformy na której ma działać program. Przy pisaniu aplikacji mobilnych trzeba pamiętać o ograniczeniach osiągów telefonów. To co na przeciętnym komputerze będzie działać bez problemu, na telefonie może się nawet nie uruchomić.
Zamówiona aplikacja- czas oczekiwania
Indywidualne programy tworzą całe zespoły programistów, grafików, a czasem nawet analityków (dot. aplikacji finansowych). Pracy nad takim programem jest zazwyczaj bardzo dużo i może trwać nawet do roku. Co może wydawać się stosunkowo długim okresem, ale to czasami na prawdę minimum czasu oczekiwania.
Dlaczego pisanie programu trwa tyle? Cóż to zależy od jego złożoności, ale programy na indywidualne zamówienie często maja funkcję, których nie maja programy komercyjne i trzeba je opracować w trakcie tworzenia aplikacji. Stąd też wynikają koszty takiego oprogramowania, które mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy.