Rynek wynajmu mieszkań w Polsce

ów po prostu na zakup mieszkania nie stać. Z tego...Każda partia startująca w wyborach deklaruje rozwiązanie problemu mieszkań w Polsce. Na czym polega ten problem i czy jest możliwe odgórne rozwiązanie? Problemem jest w zasadzi

Dodane: 04-07-2014 07:28
Rynek wynajmu mieszkań w Polsce deweloper szczecin
Każda partia startująca w wyborach deklaruje rozwiązanie problemu mieszkań w Polsce. Na czym polega ten problem i czy jest możliwe odgórne rozwiązanie? Problemem jest w zasadzie to, że młodych Polaków po prostu na zakup mieszkania nie stać. Z tego...Każda partia startująca w wyborach deklaruje rozwiązanie problemu mieszkań w Polsce. Na czym polega ten problem i czy jest możliwe odgórne rozwiązanie?

Problemem jest w zasadzie to, że młodych Polaków po prostu na zakup mieszkania nie stać. Z tego powodu żyją z rodzicami, dlatego zwlekają z założeniem rodziny, dlatego nie są elastyczni i nie wyjeżdżają za pracą.

Ale dlaczego mieszkanie musi być WŁASNE? Być może nawet nie powinno. Wiadomo, że wynajem mieszkań na rynku komercyjnym także jest drogi. W zasadzie wychodzi niewiele taniej (a czasem nawet drożej) niż rata kredytu hipotecznego. Spowodowane jest to także tym, że często mieszkania na wynajem to sposób na inwestycje. Ale, z powodu wysokich kosztów zakupu lokali, prawo chroniące lokatorów, oraz inne wydatki, nie opłaca się być w Polsce rentierem.

Jakiś czas temu rząd wyszedł z propozycją stworzenia programu mieszkań na wynajem. Na ten cel ma pójść 5 mld zł. Ale, jak zawsze, projekt ma mnóstwo wad. I nie cieszy się zbyt dużym poparciem, ani ekspertów, ani społeczeństwa. Na ten temat napiszę więcej w następnym tekście.
mieszkania sprzedaż szczecin
szczecin nowe mieszkania - tekst jest OK
Znazlazłem także nowe mieszkania szczecin
Warto rzucić okiem także na mieszkania szczecin
- też dobry


© 2019 http://nowaprawica.bydgoszcz.pl/